.
 
IndeksCalendarEventsFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Umiejętności by Miyuki

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Chūnin
Chūnin
avatar

Liczba postów : 234
Join date : 07/11/2017

PisanieTemat: Umiejętności by Miyuki   Wto Lis 21, 2017 11:00 pm

Akrobatyka - umiejętność pozwalająca na wykonanie ponadprzeciętnych akrobacji w powietrzu i ziemi. Po ciężkim i męczącym treningu, ciało shinobi jest wygimnastykowane i elastyczne. Nie raz słyszy się o nich, że nie mają kości. Wykonanie szpagatu bądź potrójnego salta jest dla nich codziennością, o ile się do tego przyłożą. Co za tym idzie? Znacznie lepiej radzą sobie w terenie otwartym jak i zabudowanym. Szybciej dostrzegają elementy, które mogą wykorzystać dla własnych celów czy to podczas uniku, czy podczas ataku.

Alchemia  - wyjątkowa zdolność, którą nabyć można jedynie przez wiele lat obcowania z różnego rodzaju ziołami. Dzięki temu, że shinobi poznał je bardzo dobrze, zna wiele sposobów na ich wykorzystanie, o których inni nie słyszeli. Tworzenie przeróżnych wywarów z mieszaniny ziół i innych składników to tylko jedna z wielu możliwości, znana jedynie alchemikom. Shinobi z tą umiejętnością są bardzo cenieni ze względu na wiedzę jaką posiadają. Ich mądrości przekazywane są z ust do ust, więc bardzo trudno znaleźć książki o tej dziedzinie nauki. Doświadczeni alchemicy są mile widziani praktycznie wszędzie, ze względu na ich receptury, które potrafią szybciej przywrócić do zdrowia swoich towarzyszy lub złagodzić objawy choroby cierpiącego człowieka, któremu na pierwszy rzut oka, nie można było pomóc. Leczenie, za pomocą ziół, to nie wszystko, są jeszcze wcześniej wspomniane eliksiry.Ich tworzenie wymaga wiele doświadczenia. Alchemicy wytwarzają swoje dzieła metodą prób i błędów. Odpowiednia receptura, czasem odrobina szczęścia i można otrzymać ciekawe wywary, których efekty ograniczone są jedynie doświadczeniem i kreatywnością alchemików. Wyłącznie dla Medyków!

Fechtunek  - umiejętność posługiwania się sprawnie bronią białą. Użytkownik musi posiadać predyspozycje nie tylko fizyczne jak i psychiczne by móc położyć swojego przeciwnika na łopatki przy pomocy swojej karty atutowej w postaci ostrego narzędzia, z którym nie powinien rozstawać! Oczywiście wszystko jest okupione potem, łzami i godzinami spędzonymi na ciągłych treningach przy użyciu broni, dlatego gracz z wyższym stopniem nie da się tak łatwo pokonać początkującemu laikowi, który zapragnął pomachać kawałkiem żelastwa. Im stajemy się silniejsi tym i nasze umiejętności wzrastają, a tym samym możemy wykonywać bardziej skomplikowane ciosy z użyciem nie tylko samego jutsu, ale również i ostrza.

Skrytobójstwo  - sztuka zabójstwa swojego celu będąc praktycznie niewidocznym polega na szczegółach. Szczegółach tak mało dostrzegalnych, że bez odpowiedniego treningu nie jesteśmy wstanie do niej dojść. Polega ona na finezyjnym wykorzystaniu każdej słabości nie tyle przeciwnika co również terenu. Do tego zadania najważniejsze jest jednak poznanie nie tylko wroga, co też siebie. Umiejętności które nabyli ci shinobi polegają na ogromnej cierpliwości oraz silnej woli. Skrytobójcy potrafią pozostać w tym samym miejscu przez wiele godzin, nie poruszywszy nawet palcem. Sztuka cichego poruszania się polegająca na idealnym położeniu swojej stopy nawet na terenach leśnych dla tych co poznali tajniki zabójców, to niemal codzienność. Skrytobójcy wykorzystują słabość innych ludzi czy magów, albowiem pozostając w bezruchu w odpowiednim odzieniu praktycznie są niewidoczni, a dla oka wręcz niewidzialni. Skrytobójcy walczą głównie dzięki podstępom, pułapkom czy truciznom. Dzięki znajomości ludzkiej anatomii znają również wszystkie słabe punkty ludzkiego ciała.

Przewidywanie - ebebe

Silna wola - to nic innego jak wytrwałość. Wymaga ona dużej samodyscypliny i zaparcia wewnętrznego. Zmusza ona do zrobienia czegoś, w czym nie mamy żadnego interesu lub wtedy, kiedy najzwyczajniej nam się czegoś nie chce zrobić i nie mamy do tego siły. Ta cechą charakteru znajdowana jest najczęściej u osób, które nie miały łatwego życia. Silna wola może w ogromnym stopniu wpłynąć na nasz rozwój i naszą przyszłość. Osoby odznaczające się wyjątkową wytrwałością są niezwykle trudnymi przeciwnikami, ponieważ mimo bólu i obrażeń walczą do resztek sił i rzadko kiedy się poddają. Naprawdę trudno jest ostatecznie powalić kogoś takiego, ponieważ będzie on wstawał tak długo dopóki będzie w stanie dalej walczyć. Silna wola nie zwiększa w żadnym stopniu siły użytkownika i nie redukuje odczuwanego bólu, jednak pozwala walczyć wraz z nim. Osoby o tej umiejętności nigdy się nie poddają i walczą do samego końca, nie ważne jaka jest stawka. By posiadać tą umiejętność trzeba mieć w sobie coś z altruisty i umieć poświęcić się dla swoich towarzyszy, nie otrzymując za to żadnych korzyści.

Ukrycie - to przydatna umiejętność, która pozwala ninja na wyciszenie swojej chakry do maksimum. Dzięki temu, trudniej jest go namierzyć przez sensorów (lecz nie ukryje się on przed Byakuganem i Sharinganem) . [coś dopisać jeszcze]

Berserk - w świecie shinobi siła pełni olbrzymią rolę. Zdarza się tak, że tworzy się rankingi i ustawia osoby w pewnej hierarchii. W teorii osoba ustawiona znacznie niżej jest słabsza i nie powinna sobie poradzić w walce z wyższym poziomem, jednak życie pokazało, że nie zawsze można wszystko tak łatwo ustawić i przewidzieć. Niektórzy w swoich ciałach posiadają dużą moc. Normalnie użytkownik nie zdaje sobie z niej sprawy, jednak ta umiejętność daje o sobie znać, kiedy ten naprawdę jej potrzebuje. Ujawnia się w bardzo długich i trudnych bojach z bardzo silnymi przeciwnikami. Ujawnia się ona stopniowo. Na początku walki z kimś silniejszym różnica sił jest zauważalna dla każdego, jednak im dłużej trwa potyczka tym bardziej wszystko się zmienia. Powoli siły zaczynają się wyrównywać, a czasem nawet sytuacja się odwraca. Wzrasta przede wszystkim moc magiczna. Siła zaklęć jest o wiele większa. Płynność ich wykonywania ich kombinacja i szybkość jest o wiele lepsza niż na początku. Poza magią wzrasta również nasza siła fizyczna. Walka wręcz przybiera zupełnie inny obrót. Ruchy, ciosy i cięcia są na nieporównywalnym poziomie niż poprzednio. Jesteśmy bardziej skoncentrowani. Siła ogólna wzrasta z każdą chwilą do pewnego pułapu.

Naukowiec

Jazda na wierzchowcu  

Rasengan

Chidroi

Malarstwo  

Żołądek ze stali

Wyjątkowa precyzja - są rzeczy, które wymagają dużej dokładności, aby ich wykonanie dało zadowalający efekt. Przykładów można podawać wiele (trafienie w sam środek tarczy z shurikena wykonanie poprawnego pchnięcia kataną, chodzenie po linie, tworzenie mikroskopijnych rzeczy), ale lepiej skupić się na tym jak ważna jest precyzja przy wykonywaniu tych wszystkich czynności. Samo nauczenie się rzucania shurikenem da niewystarczający efekt, jeżeli podczas rzutu nie będziesz potrafił się wyciszyć i skupić na swoim celu. Ludzie o wyjątkowej precyzji potrafią dokładniej wykonywać wszystkie swoje czynności, nauka czynności, w której niezbędna jest dokładność, przychodzi im o wiele łatwiej niż pozostałym. Umiejętność przydaje się nie tylko w walce podczas wykonywania różnych rzutów, ale również ułatwi życie codzienne. Grając w koszykówkę, będziemy mieli większą szansę na trafienie do kosza, krojąc warzywa na obiad, najprawdopodobniej się nie zatniemy, a układając domino, nie zepsujemy całej konstrukcji przez swoją nieuwagę.

Kontrola Chakry -  stopniowe zapanowanie nad czakrą wymaga czasu i treningu. Każdy ma czakrę, ale tylko wykwalifikowany ninja może poprawnie formować i manipulować kształtem i naturą czakry, i to w najszerszym możliwym zakresie. Formowanie czakry oznacza świadome wyodrębnienie energii zarówno z komórek ciała, jak i umysłu, a następnie wymieszanie ich. Ilość zużytej energii będzie się różniła od rodzaju techniki, którą ninja chce wykonać. Innymi słowy, ninja może zużyć zbyt dużo lub za mało czakry do danego jutsu, a czakra nie będzie już wtedy skutecznie wykorzystana. Ponadto, nawet jeśli ninja jest w stanie kształtować odpowiednią ilość czakry, a nie jest w stanie prawidłowo nią manipulować, żądane jutsu nie będzie tak skuteczne, jak planowano lub w ogóle nie zostanie zrealizowane. Marnowanie energii spowoduje również szybsze zmęczenie, przez co nie jest się w stanie walczyć przez dłuższy czas

Walka wręcz -  odnosi się do stylu walki bez użycia broni białej. Jest to styl pojedynkowania się przy użyciu jedynie własnego ciała (pięści, nóg, a nawet głowy) polegająca na wyprowadzaniu różnych ciosów i kopnięć lub broni niekonwencjonalnej (znaleziony kij, rozbita butelka, czy łańcuch do podduszania przeciwnika). Posiadanie tej umiejętności jest równoznaczne z posiadaniem podstawowej wiedzy na temat walki. Osoba, która potrafi walczyć wręcz, wie w jaki sposób wyprowadzać ciosy, umie wykonać skuteczne kopnięcia oraz wie, w które miejsca uderzać, żeby atak przyniósł najlepszy efekt. Kreatywność w tworzeniu broni z przedmiotów codziennego użytku, kiedy zostaliśmy podstępnie zaatakowani bez większego przygotowania jest tylko jedną z niewielu zalet tej umiejętności. Użytkownicy bardzo dobrze wiedzą w jaki sposób blokować ciosy przeciwników, żeby najbardziej zminimalizować szkody naszego ciała. Wiedzą oni jak przyjąć cios, żeby najmniej bolało i nie doznać poważnych uszkodzeń. Dzięki temu takie osoby doznają mniej urazów, rzadziej zdarzają się różne obrażenia takie jak złamania czy rozcięcia podczas walki. Walka wręcz przydaje się nie tylko podczas pojedynków z ludźmi, ale również w sytuacjach, w których inni mogliby nie podołać. W zakres umiejętności wchodzą takie rzeczy jak np. rozbicie grubej szyby ręką z jedynie drobnymi zadrapaniami itp.

Fotograficzna Pamięć - zapewne każdy słyszał o pamięci fotograficznej. Jest to niezwykła umiejętność wrodzona, co znaczy, że nie można się jej nauczyć. Polega ona na zapamiętywaniu rzeczywistych obrazów i zapamiętywaniu ich na bardzo długi okres. Shinobi z tą umiejętnością potrafią odtworzyć obraz, na który patrzyli tylko raz, zupełnie tak jakby patrzyli na niego w danym momencie. Wspomnienie jest na tyle silne, że może się wydawać, iż w danym momencie widzi się przywołany obraz. Użytkownicy tej umiejętności są w stanie zapamiętać twarz danej osoby z największymi szczegółami, przez co rozpoznają przebierańca w mgnieniu oka, nawet po transformacji (chyba, że transformacji dokonała osoba właśnie z tą umiejętnością. Odtworzyć układu miasta, nad którym jedynie przelatywali samolotem lub szczegółowe przerysowanie planów, które widzieli tylko raz to dla nich nic trudnego. Istoty o fotograficznej pamięci to urodzeni szpiedzy. Dokładnie zapamiętują przebytą drogę i potrafią odnaleźć nawet największe szczegóły, które zmieniły się w danym miejscu od ostatniego pobytu.

 Siła życiowa

 Wzrost pokładów chakry  
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://narutostorm.forumpolish.com
 
Umiejętności by Miyuki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Profesje i wymagane umiejętności dodatkowe
» Spokojnie, będzie boleć tylko kurewsko mocno. [pozyskanie nowej umiejętności: Torturowanie]
» Mądrości przeszłości : nauka nowej umiejętności - zwinności.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NarutoStorm :: Informacje :: Śmieciówka-
Skocz do: