.
 
IndeksCalendarEventsFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wady i Zalety

Go down 
AutorWiadomość
Admin

avatar

Liczba postów : 212
Płeć : Female

PisanieTemat: Wady i Zalety   Nie Paź 28, 2018 3:56 pm

Poniżej przedstawione jest kilkadziesiąt cech charakteru. Wszystkie opisy należy traktować z przymrużeniem oka. Oznacza to, że nie trzeba traktować ich słowo w słowo. Każda z cech podzielona jest na kilka poziomów (bądź posiada tylko jeden).
W niektórych atrybutach są dodatkowe opisy wyjaśniające dokładniej ich zastosowanie, niektóre wymagania, bądź ekstra punkty w statystykach. Kolor czerwony odnosi się do wad, natomiast kolor zielony do zalet.


Amnezja ( -1/-2 )  
- 1 Cierpisz na zanik pamięci względem pewnych zdarzeń z Twojej przeszłości w skutek jakiegoś wypadku bądź czaru.
- 2 Od pewnego okresu w życiu nic nie pamiętasz. Twoim ostatnim dniem jakim pamiętasz jest dzień wypadku.
-1) Posiadasz przebłyski minionych wydarzeń. Czasami masz niezrozumiałe sny, które ukazują Ci utracone wspomnienia. Są niejasne i trudno jest Ci je umiejscowić w swoim życiorysie.
-2) Nie pamiętasz nic od momentu wypadku. Twoje imię jest Ci obce. Źle się czujesz w własnym ciele. Czasami wydaja Ci się, że dotykasz kogoś obcego, a niżeli siebie. - Coś na zasadzie bohatera filmu "Memento" z 2000 roku


Bojaźliwy ( -2/-3 )
Tchórz jakich mało! Z pewnością jako pierwszy uciekniesz na widok wielkich oczu wyłaniających się z mroku... Na drugi raz po prostu sprawdź czy to nie kot bo inaczej Twoja drużyna zostanie bez jednego członka.
-2) Starasz się unikać podejmowania decyzji, bo boisz się ich konsekwencji. Jest w stanie Cię przestraszyć zwykła sowa w księżycową noc. Dla własnego dobra po ciemku wracaj w towarzystwie.
-3) Twój strach może sparaliżować twoje ciało w taki sposób, że nawet myśl o ucieczce nie potrafi się przez niego przebić. Boisz się podjąć jakąkolwiek decyzje nie wiedząc co może ona Ci przynieść.


Brak orientacji w terenie ( -1/-2/-3 )
- 1 Czasem zdarzy Ci się pomylić uliczki, przecież to nic złego bo ostatecznie udaje Ci się odnaleźć właściwą drogę.
- 2 Twoje zachowanie zaczyna budzić wątpliwości u towarzyszy. Już piąty raz prowadzisz ich tą samą ścieżką i wciąż trafiacie na ten sam ślepy zaułek! Lepiej by to kto inny jednak dowodził tym razem...
- 3 Absolutnie powinieneś trzymać się za swoją grupą. Samotne eskapady nie wróżą dla Ciebie niczego dobrego bo na wieczór możesz już nie trafić do domu! Ostatecznie dobrze będzie gdy pod koniec tygodnia trafisz do swojego wyrka...

Chciwy ( -2 ) + przedmiot
Ty zachłanna duszyczko, nie podzielisz się nawet cukierkiem. Jesteś pazerny na wszystko, obojętnie czy to cukierek czy też sztabka złota.  
-2) Wszystko co najlepsze zachowujesz dla siebie. Największa porcja ciasta, najlepsze zlecenie itp. Rzadko komuś coś pożyczasz zwłaszcza pieniądze, bądź coś czego pożądasz ( tu proszę opisać dany przedmiot).

Chorowity ( -2 )
Jesteś dość mizerny i mniej odporny na zmiany klimatu, pogodowe czy też zwykłe infekcje. Trzeba brać większą poprawkę na Ciebie, inaczej jesteś gotowy paść w połowie drogi.
-2) Twoja odporność jest bardzo niska. Wieczny katar, dreszcze to u Ciebie normalka. Przekłada się to na twoje samopoczucie oraz kondycje -> lekki minus w statystykach bojowych.

Ciekawski ( -1 )
Nie słyszałeś, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła? Tak, coś o tym wiesz. Nie raz wpędziłeś kamratów w nie małe opały! Jednocześnie, gdyby nie Twoja ciekawość wielu rzeczy byście również nie odkryli.
-1) Twoja ciekawość czasem może przyćmić zdrowy rozsądek, przez co możesz wetknąć nos tam, gdzie nie trzeba. Z drugiej strony dysponujesz wiedzą, która kiedyś może uratować Ci życie.

Cynik ( -1 )
Indywiduum. Udajesz, że ciągle Ci się nic nie podoba i zniechęcasz dodatkowo do tego resztę osób. Potrafisz popsuć każdą najpiękniejszą chwilę oraz rozwiać czyjeś najskrytsze marzenia w mgnieniu oka. Nic dziwnego, że nie cieszysz się dużą sympatią. Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien
-1) Posiadasz sarkastycznie nastawioną do ludzi postawę wątpiącą w ich moralność, wyznanie etc. Z etyki korzystasz, wtedy gdy jest Ci to na rękę, przez co twoje imię może błysnąć szarym światłem

Delikatny ( -1/-2 )
- 1 Krucha istotko, nie tylko bardziej emocjonalnie bierzesz do Siebie agresję wycelowaną w Twoją osobę, ale również nawet fizycznie odczuwasz większy ból w porównaniu z innymi.
- 2 Bardzo łatwo Cię zranić, nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Mocniejsze szurnięcie pozostawia na Twojej skórze sine ślady, a każde wyzwisko wewnętrzną ranę.
-2) Minus 1 pkt w maksymalnej wartości statystyki KONDYCJA

Demonomania (-1/-2/-3)
- 1 Sądzisz, że twoje ciało i umysł opętał jakiś demon. Starasz się to udowodnić wszelakimi metodami jednak z mizernym skutkiem, przez co ludzie mogą nie traktować Cię poważnie.
- 2 Coś Ci jednak mówi, że demon nie jest twoim wymysłem wyobraźni i to dosłownie! Czasem masz nocne koszmary, w których widzisz postać swego diabelskiego prześladowcy, czasem słyszysz czyjś głos, chociaż sam znajdujesz się w pokoju, czasem zrobisz to, czego w ogóle nie planowałeś.
- 3 Głosy, które starałeś się ignorować, przybrały na sile. Czasem w lustrze, zamiast zobaczyć swoją twarz, widzisz zupełnie obcą. Bywa tak, że nie pamiętasz kilku godzin i znajdujesz się w zupełnie innym miejscu, aniżeli powinieneś być.
-3) wymagany poziom amnezji I

Egoista ( -2 )
Nie myślisz o niczym innym jak o własnych korzyściach. Dążysz do osiągnięcia tego, co Cię interesuje chociażbyś musiał przejść po truchłach przyjaciół.

Fanatyzm ( -1/-2/-3 )
- 1 Jesteś bezgranicznie w coś/kogoś (proszę o opis, w co w takim wypadku) zapatrzony, jednakże przyjmujesz do wiadomości zdanie innych.
- 2 Coraz mniej interesuje Cię opinia innych ludzi, zatracasz się w swoim świecie i wierzeniach będąc pewnym, że są jedynymi właściwymi.
- 3 Ci, którzy nie podzielają Twojego zdania, są głupcami. Ślepo i bezgranicznie oddajesz się Swoim wierzeniom, nie tolerując ignorancji reszty prostaków!
-2/-3) ZDOLNOŚCI PRZYWÓDCZE — minus 1pkt w maksymalnej wartości statystyki

Fobia ( -1/-2/-3 )
- 1 Twój lęk oraz obawy przed ( tu proszę dodać opis, jaką fobie posiadasz ) jeszcze nie są na tyle silne, jesteś w stanie opanować się i wciąż normalnie funkcjonować.
- 2 Robi się coraz gorzej, coraz ciężej jest Ci opanować własne ciało nawet w sytuacjach, gdy od tego zależy Twoje życie!
- 3 Zaburzenie osiągnęło swój kulminacyjną fazę, w momencie, gdy odezwie się, Twój lęk nie jest zdolny do dalszego funkcjonowania. Jesteś obezwładniony strachem.
-1) Nocne koszmary? Na tym poziomie to twój główny rywal. Nie raz śnił Ci się ogromny pająk, który owijał Cię w swoją nic. Chociaż wiesz, że w realnym świecie nie ma z Tobą szans.
-2) Strach pomału przejmuję nad Tobą władze. Gdy fobia ujawni się w Tobie, jest Ci się trudno opanować. Zapomnij o planie, który nie raz został przez Ciebie przećwiczony. Teraz to instynkt Tobą kieruje. Czasami się zdarza, że jest pomocny, jednakże częściej kończy się to ucieczką, aniżeli sukcesem
-3) Stany lękowe są u Ciebie normą. Nie masz szans uciec przed swoim lękiem. Strach zacisnął pętle na twojej szyi. Omdlenie będzie najmniejszym twoim zmartwieniem.


Głupota ( -1/-2 )
- 1 Nie jesteś zbyt bystry. Często nie dostrzegasz okazji oraz popełniasz głupie błędy, co często kosztuje dodatkowe starania Twoich towarzyszy bądź im wdzięczny, bo z pewnością nie raz ratowali i będą musieli ratować Cię!
- 2 Nie dostrzegasz związków przyczynowo skutkowych, nie kojarzysz najprostszych faktów, ani też nie potrafisz przewidzieć konsekwencji swoich czynów. Największa zmora każdej drużyny... Czyżby jednak na pewno?
-1)/-2) Wpadasz na pomysły, które wszyscy uważają za niezgodne z logiką. Działasz nie standardowo, co niektórzy uważają za plus bowiem, nie idzie przewidzieć twoich ruchów. Z pozoru beznadzieja, jednak w dobrych rękach śmieć zamienia się w złoto

Irracjonalizm ( -2 )
Postrzegasz rzeczywistość w innym świetle. Nie potrafisz wytłumaczyć, jak działa otaczający Cię świat, gdyby nie wiara (tu określenie swojego bożka). Głosisz, że racjonalne metody bledną przy świetle twoich wyznań, a nawet nakłaniasz do tego innych.
-2) Czasami mogą Cię nazwać szaleńcem, inni oddanym swoim chorym przekonaniom. Niektórzy bogobojnym. Inni heretykiem, lecz ty i tak wiesz, że są oni głupcami, którzy Cię nie rozumieją.

Kleptoman ( -2/-3 )
Masz skłonności do drobnych kradzieży. Jednak gdy widzisz okazję to i duży kąsek może stać się ofiarą twoich rączek. Problem polega na tym, że nawet jeśli nie chcesz popełnić tego czynu, rączki same biorą to, co uważają za stosowne
-2) Masz tendencje do drobnych wykroczeń. Twe imię nie jest znane wśród sklepikarzy, jednak uważnie patrzą na swe towary, gdy zauważą twoje ruchy
-3) (z tym poziomem równocześnie musimy wziąć perk ZŁA SŁAWA minimum na poziomie I) Nie kontrolujesz swoich odruchów. Nie raz wpadłeś w tarapaty przez swój nawyk. Sklepikarze kojarzą, kto do nich zawitał i nie jeden już wygnał Cię ze swojego stanowiska. Masz problem.


Kobieciarz/Femme Fatale ( -2/-3 )
- 2 Darmowy drink czy też propozycja? Czemu nie. Przecież i tak kolejna przygoda jest Ci na rękę. Uwielbiasz się bawić, nie interesuje Cię rutyna, dlatego często zmieniasz partnerów. Przecież to wszystko jest tylko i wyłącznie grą mającą zabić czas.
- 3 Nie jesteś osobą, która jest w stanie stworzyć zdrowy, normalny związek oparty na miłości i zaufaniu. Nie wytrzymasz z tym samym partnerem spędzenia dwóch nocy  więc co tu mówić o czymś więcej? Jesteś typem, którego lepiej unikać, ale na ironię tylko przyciągasz do Siebie niewinne ofiary. Nałogowo przez swoje łowy sprowadzasz nieszczęście na swoich towarzyszy podczas misji bądź też zwyczajnie ich porzucasz, by zająć się "ważniejszymi" rzeczami.

Leń ( -1 )
Jesteś raczej dość leniwą osobą. Guzdrzesz się podczas wykonywania zlecenia. Wszyscy zawsze na ciebie muszą czekać. Na misję wybierzesz się tylko wtedy, jeżeli ktoś cię o to poprosi, ponieważ ty nigdy sam jej nie wybierzesz. Kiedy jednak się to już zdarzy, licz się z tym, że z twoim zapałem, misja zostanie uznana za jedno wielkie niepowodzenie.

Marzyciel ( -2 )
- 1 Chodzisz wiecznie z głową w chmurach. Marzyć na jawie nie jest oczywiście niczym złym i z pewnością nikt nie patrzyłby na ciebie krytycznie, gdybyś co chwila nie wpadał do rzeki przy tym albo uderzał w mniej lub bardziej stabilne przeszkody...
- 2 Potrafisz się zawiesić i zamknąć we własnym świecie nawet w trakcie walki! A to nie wróży z pewnością... O, jaka ładna chmurka? Całkiem przypomina kształtem moją poduszkę, która teraz czeka samotnie w moim pokoju na łóżku tuż obok pluszowego misia, który stara się bezsilnie ją pocieszyć. Może powinienem wrócić już? Całkiem zapomniałbym też o tym pysznym puddingu ryżowym...

Masochizm ( -1/-2-3 )
- 1 Jedni lubią zadawać ból innym, niektórzy wolą majsterkować przy swoim ciele. Z jakiekolwiek własnej krzywdy czujesz radość, a nawet ulgę.
- 2 Samookaleczenie sprawia Ci ogromną przyjemność, cieszysz się z otrzymywanych ran podczas potyczek. Nie martwisz się o własne ciało, choć już nie raz byłeś u podnóża wrót śmierci.
- 3 Blizna kryje bliznę. Nie można nazwać Cię człowiekiem. Szukasz czegoś nowego, tak zostałeś uzależniony od własnego bólu, że wnet go nie odczuwasz. Nie sprawia Ci on już przyjemności... traktujesz go jako coś powszechnego, lecz niezbędnego do życia.
-2) wymagana ODPORNOŚĆ NA BÓL na poziomie 2 -> patrz statystyki oraz UZALEŻNIENIE od bólu na poziomie I
-3) wymagana ODPORNOŚĆ NA BÓL na poziomie 3 oraz UZALEŻNIENIE na poziomie II od czynnika ból


Mściwy (-1 -2 )
- 1 Nie planujesz od razu misternych planów, nie knujesz po kątach, ale z pewnością nie zapomnisz uraz, ani twarzy ludzi, którzy Cię zrazili do siebie.  
- 2 Kompletna niezdolność do wybaczania uraz. Jesteś zdolny do uczynienia wszystkiego oby tylko zadośćuczynić własną krzywdę(?). Zapamiętasz nawet to, że ten tam kilka lat temu śmiał krzywo na Ciebie spojrzeć! Och, teraz mu się odpłacisz! To podchodzi już pod zaburzenie osobowości, wiesz?

Naiwny ( -1/-2 )
- 1 Nie żeby coś, ale nie musiałeś oddawać ostatnich klejnotów tamtemu żebrakowi ze złotym zegarkiem na nadgarstku. Łatwo ulegasz namowom oraz nie stanowi problemem dla innych wmówić Ci coś.
- 2 Mówi się, że dobry człowiek jest zawsze naiwny, czyżby odnosiło się to również do Ciebie? Jesteś łatwowierny i prostoduszny. Z pewnością dziecko wcześniej zauważyłoby fakt, iż jest wykorzystywane, nim Ty byś na to wpadł. Przynosi Ci to odrobinę sympatii wśród towarzyszy, ale bez dobrych kamratów możesz zostać wykorzystany przez jakiegoś oszusta i pusty portfel będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem w tym momencie.

Narcyzm ( -1 )
Niczym Narkissos nie możesz oderwać wzroku od swego odbicia? Jesteś zapatrzony w Siebie i wciąż nie możesz wyjść z podziwu, jakimiż to cechami zostałeś obdarzony. Tak, jesteś przykładowym narcyzem. Stan samouwielbienia może nie jest najgorszym, jaki mógłby Ci się przydarzyć, ale z pewnością nie przyniesie żadnych profitów podczas walki.
-1) Tu wynika fakt mocnego wnet przesadnego dbania o swoje dobro. Pamiętaj o tym, wchodząc do brudnej rzeki. Chwila robić co? TO NIE DLA CIEBIE
Nerwowy ( -1/-2 )
- 1 Jesteś dość nerwową osobą. Reagujesz impulsowanie na każdą zaczepkę, wytrącenie Cię z równowagi nie jest zbyt trudne przez co nie raz i nie dwa miałeś problemy.
- 2 Nawet posłanie mimochodem krzywego spojrzenia w Twoją stronę wywołuje momentalna reakcje. Cokolwiek byś nie usłyszał albo nie zobaczył wywołuje u Ciebie niepożądane emocje. Wiele osób woli unikać Twojej obecności nie będąc pewnym jak dziś się zachowasz.

Niecierpliwy ( -1 )
Wiąż wszyscy się guzdrzą, nie mogą nadążyć za Tobą, umówiłeś się na spotkanie ze Swoją drużyną w Gildii, ale Tych ciągle nie ma! Przecież zostało tylko dwadzieścia minut do umówionego spotkania! A jak się spóźnią?! Ciągle Ci się śpieszy, nie lubisz czekać na cokolwiek. Nie masz zdolności spokojnego znoszenia rzeczy przykrych bądź zwyczajnie niekomfortowych dla Ciebie.

Nieczuły ( -1 )
Nie znasz litości. Twoje serce jest chłodne i nie wzrusza cię smutny widok. Nie zwracasz uwagi na prośby i błagania, gdyż uważasz, że gdybyś uległ, to świadczyłoby o twojej słabości. Dlatego ludzie uważają cię za zimnego drania.

Niedokładny ( -1/-2 )
-1 Musisz wykonać zadanie? To zróbmy to jak najszybciej! Nie zwracasz uwagi na szczegóły i chcesz wszystko zrobić jak najszybciej, co powoduje, że niedokładnie wszystko zrobiłeś. Dlatego twoi towarzysze, często mają powód do pogniewania się na ciebie.
-2 Wszystko robisz na odwal. Nie interesuje cię czy dobrze wykonasz zadanie, czy też źle. Masz to w dupie ! Nie lubisz się przepracowywać, dlatego twoje obowiązki prawie zawsze kończą się niedokładnością.

Nieśmiały ( -1/-2 )
-1 Dusza towarzystwa? Nie to nie ty! Wolisz stać z boku i nie odzywać się. Boisz się, że twoje argumenty zostaną wyśmiane. Jesteś dość cichą osobą i podjęcie decyzji zostawiasz swoim kompanom. Chociaż w kręgu najbliższych przyjaciół potrafisz się jeszcze otworzyć.
-2 Jesteś bardzo cichym człowiekiem. Jeżeli ktoś się do ciebie odezwie, automatycznie się czerwienisz i unikasz wzroku. Nie lubisz się odzywać, trzymasz się zawsze z tyłu. Wolisz się zapaść pod ziemię niż odezwać się pierwszy do ładnej osoby. Często plącze ci się język, przez co trudno cię zrozumieć.

Obelżywy ( -2 )
No złotą nicią tu zgłoski nie będą pisane tzn. mówione. Najróżniejsze wiązanki dysponujesz w swoim repertuarze i nie mamy tu na myśli żadnej kwiaciarni. Wiesz jak kogoś po prostu pocisnąć, że dech zapiera mu w piersi. Nazywają Cię czarodziejem, bo rzucasz takimi zaklęciami, że głowa mała!
-2) Wymagane MŚCIWY poziom I

Pechowiec ( -1/-2/-3 )
-1 Nie masz zbytnio dużego szczęścia w takich sytuacjach jak — znalezienie pieniędzy na ulicy, wygrana w zakładzie, hazardzie itd. Lepiej, żebyś nie wybierał ścieżki podczas rozwidlenia, bo na twoje nieszczęście zawsze wybierzesz złą drogę.
-2 Masz dużego pecha w życiu i nic nie możesz na to poradzić. Potrafisz się potknąć o niewidzialny krawężnik i złamać sobie nogę. Miałeś nadzieję, że w turnieju trafisz na słabego przeciwnika? Masz pecha, bo właśnie wylosowałeś najsilniejszą osobę, jaka mogła ci się trafić.
-3 Człowieku! Jesteś jednym wielkim nieszczęściem. Przynosisz pecha nie tylko sobie, ale też twoim towarzyszom. Wszystko, co zrobisz, zostaje użyte przeciwko tobie. Lepiej nie wychodź z domu, bo może się to dla ciebie źle skończyć. Współczuje!
Umiejętność bardzo fabularna — MG z całą pewnością będzie musiało się wykazać, tworząc najtrudniejszego przeciwnika, właśnie w twoim wątku. Los tak chciał. Alert-nawet jak nie wybierzemy tej cechy administracja może ją umieścić w twojej karcie postaci.

Pesymista ( -2 )
Nie potrafisz uwierzyć we własne możliwości. Zakładasz z góry, że wszystko zakończy się nie powodzeniem, co odbija się na morale twojej drużyny. Bardzo ciężko ci uwierzyć ci w swoją siłę i szansę na sukces. Przez cały czas jesteś przygotowany na porażkę i nawet nie wyobrażasz sobie, że może być inaczej, dlatego towarzysze z niechęcią biorą cię na wspólne misję, gdyż twój pesymizm potrafi się odbić na nich.

Przebiegły ( -2 )
Ludzie podchodzą do ciebie z dystansem, ciężko im tobie zaufać, gdyż wręcz widać od ciebie wrodzoną przebiegłość. Często kłamiesz w żywe oczy tylko po to, aby dojść do upragnionego celu, co nie zawsze skutkuje powodzeniem. Kombinujesz na wszelkie sposoby, a ludzie to widzą, dlatego podchodzą do ciebie z dystansem.

Pycha ( -1/-2 )
-1 Uważasz, że nic nie jest dla ciebie niemożliwe. Za bardzo wierzysz w swoją siłę oraz swoje możliwości. Jednak są jeszcze osoby, które są w stanie wbić ci trochę zdrowego rozsądku do głowy.
-2 Przez swoją głupotę, często narażasz swoich przyjaciół na niebezpieczeństwo. Uważasz, że jesteś najlepszy we wszystkim i żaden potwór nie jest ci groźny. Gdy ktoś próbuje ci uświadomić, że tak nie jest, wtedy zwykle podnosi się twój poziom agresji.

Sadysta ( -1/-2/-3 )
-1 Lubisz widok opadającej krwi. Od małego uwielbiałeś znęcać się nad słabszymi. Widok płaczu dodawał ci pewności siebie, natomiast widok krwi od zawsze sprawia, że uśmiech pojawia się na twojej twarzy.
-2 Znęcanie się nad przeciwnikiem to obowiązek każdego ninja. Przynajmniej takie jest twoje założenie. Po co dać wrogowi spokój, skoro można się jeszcze z nim pobawić?
-3 Jesteś chorym umysłowo sadystą. Twoi towarzysze wręcz się ciebie boją. Podczas walki starasz się unikać ciosów w punkty witalne, gdyż pragniesz jak najdłużej rozkoszować się bólem oraz krzykiem swojego przeciwnika. Odgłos łamiących się kości jest dla ciebie tak przyjemny, jak dźwięk ćwierkających ptaków. Wiesz, że to jest chore ?
Podobna zasada jak z masochizmem jednakże tutaj jesteśmy uzależnieni od jak sama nazwa wskazuje - zadawania bólu innym-> czytaj adnotacje do masochizmu

Samotnik ( -3 )
Jesteś typem samotnika. Nie lubisz spędzać w towarzystwie grupy osób. Śmiechy i śpiewy twoich kompanów z gildii, doprowadzają cię do szału. Wolisz spokojne i wyciszone miejsca. Mało się odzywasz i wolisz wykonywać wszystko w pojedynkę. Dlatego nie cierpisz wykonywać misji drużynowo. Kiedy już się tak zdarzy, to nie jesteś tak efektywny, jak podczas samotnego wykonywania zlecenia.
-3) Maksymalna wartość statystyki ZDOLNOŚCI PRZYWÓDCZE minus 1 pkt

Skąpiec ( -1/-2 )
-1 Nie lubisz się dzielić. Ciężko pracujesz na swoje dobra, dlaczego więc masz komuś oddawać to, na co sam zasłużyłeś? Nie lubisz przepłacać za towary. Uważasz, że o wszystko da się wytargować, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić więcej pieniędzy.
-2 Widzisz biedne małe dziecko proszące o jedzenie na ulicy. Kieruje do ciebie swoje małe brudne rączki. Lecz ciebie to nie interesuje... To nie twój problem. Twoje pieniądze i nie będziesz ich rozdawał za nic. Pieniądze i dobra są dla ciebie rzeczą świętą. Chcesz mieć ich jak najwięcej. Nikomu ich nie będziesz oddawał, chociaż nie wiadomo co miałoby się wydarzyć. Potrafić nawet kłócić się ze swoimi towarzyszami o nagrodę za misję. Bo to przecież ty włożyłeś najwięcej wysiłku w wykonanie misji. Uważaj! Bo kiedyś skieruje się to przeciwko tobie!

Uległy ( -1/-2 )
-1 Łatwiej ulegasz innym osobom niż twoi towarzysze. Wymyślona na szybko smutna historia, potrafi cię doprowadzić do łez. Szybko ulegasz namowom swoich przyjaciół.
-2 Ciężko ci się postawić przed kimś. Szybko potrafisz ulec nawet obcym ci osobom. Wystarczy dobra gadka i jesteś w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby.

Urazy fizyczne ( -1/-2/-3 ) + opisać jaki uraz
-1 W dzieciństwie doznałeś lekkiego urazu. Przeszedłeś rehabilitacje, lecz dalej od czasu do czasu odczuwasz lekki ból
-2 Twój uraz nie jest łatwy do wyleczenia, lecz nie jest to niemożliwe. Podczas aktywności fizycznej możesz na krótką chwilę doznać ciężkiego bólu
-3 Potrzebujesz stałego leczenia przy miejscu, w którym doznałeś kontuzji. Często odczuwasz przeszywający ból, przez który ciężej ci się skupić. Jest to uraz nieodwracalny, lecz stałe leczenie może złagodzić twój ból.
-2)/-3) KOORDYNACJA RUCHOWA minus 1 pkt w maksymalnej wartości statystyki

Uzależnienie ( -1/-2/-3 ) + opisać jakie uzależnienie
- 1 Małe, stałe pragnienia nie są aż tak koszmarnie złe. Jesteś w stanie funkcjonować bez stałego dostępu do nich, ale wciąż o nich pamiętasz.
- 2 Sprawia Ci problem ograniczenie się, jak i swobodne myślenie, gdy jesteś na "głodzie". Odczuwasz pewne przywiązanie ze swoim małym grzeszkiem więc potrzebujesz stałej "dostawy", a chwile bez niego nie należą do przyjemnych.
- 3 Oddasz wszystkie skarby świata, byleby tylko dostać to, czego potrzebujesz teraz natychmiast, a dokładniej czegoś, bez czego nie możesz już żyć. Odczuwasz fizyczny ból, gdy nie masz dostępu do tego i nie liczy się ani nikt, ani nic w tym momencie.

Zaborczy ( -1 )
Nie potrafisz odpuścić! Wszystko musi należeć do ciebie! Twoje słowo musi być ostatnie. Nie odpuścisz, dopóki nie zdobędziesz tego, czego podążasz.

Zazdrosny ( -1 )
Jesteś typem zazdrośnika! Twój partner bądź przyjaciel uśmiecha się do drugiej osoby? Tak nie może być! On/ona należy do ciebie. Trudno ci to ukryć, dlatego często męczysz swoich przyjaciół tym zachowaniem.

Zła sława ( -1/-2/-3 )
-1 Zdarzyło ci się kiedyś zadrzeć z prawem? Ukradłeś coś komuś? Narobiłeś sobie problemów u szanowanych osób? A być może ktoś w twojej rodzinie był zbrodniarzem wojennym?
Jeżeli tak, to wiedz, że ktoś może o tym wiedzieć. I gdy będziesz potrzebował pomocy, nikt ci nie udzieli pomocnej dłoni.
-2 Twoje nazwisko jest znane wśród mieszkańców niewielkich miasteczek. Pamiętają twoje wyczyny i zbrodnie, których dokonałeś.
Dobrze to o tobie nie świadczy, więc ciężko może być ci odbudować swoje dobre imię.
-3 Twoja twarz oraz nazwisko budzi lęk przed wieloma ludźmi. Twoje zbrodnie, były na tyle duże, że teraz jesteś rozpoznawalny. Ludzie się ciebie boją. Nie chcą z tobą rozmawiać i uciekają od ciebie.
Nie jesteś już praktycznie nic w stanie zrobić, żeby odbudować swoją reputację.
-1)Twoje Imię jest już znane lokalnym władzom, tak więc w razie kłopotów nie licz na ich przychylność.
-2) Twoja tożsamość jest rozpoznawalna na ulicach, jednak nikt nie cieszy się na twój widok. Trudno jest Ci cokolwiek dostać czy to będzie pokój w karczmy, czy solidny posiłek w oberży.
-3) Bez jakiegoś przebrania nie radzę w chodzić do miasta. Płaszcz to minimum podstawa. No, chyba że chcesz ściągnąć na siebie najbliższy patrol.
Zalety:
Ambicja ( +1 )
Od małego przejawiałeś silną wolę i to Ci pozostało do dziś. Posiadasz silne poczucie godności i stawiasz sobie trudne cele, do których następnie dążysz z sukcesem dzięki wcześnie rozwiniętej samodzielności oraz wiary we własne możliwości.

Asertywny ( +2 )
Masz jasno określony cel, nie poddajesz się manipulacjom oraz zawsze trzymasz emocje na wodzy. Posiadasz własne zdanie oraz opinię na każdy temat, jednocześnie przyjmując do wiadomości, iż każdy ma własne racje. Subiektywnie również przyjmujesz krytykę od innych pozostając jednak stanowczym i przekonany o swoich wadach jak i zaletach.

Charyzma ( +1/+2/+3 )
+ 1  Sprawiasz, że ludzie zaczynają Cię postrzegać jako kogoś wyjątkowego, lepszego od nich, a to automatycznie sprawia, że chcą Cie naśladować i być przy Tobie.
+ 2 Masz w sobie coś co oddziałuje skutecznie na ludzi. Potrafisz porwać za sobą tłumy, jesteś też dzięki temu nieco popularny, z pewnością nie jeden Shinobi już o Tobie słyszał.
+ 3 Jesteś prawdziwym przywódcą, nawet bez posiadania niezwykłych umiejętności jesteś gotów poprowadzić Swoich chętnych towarzyszy ku zwycięstwu. Każdy widzi w Tobie autorytet. Budzisz w każdym nadzieje na zmiany, na nowe jutro dlatego wszyscy pokładają w Tobie wiele nadziei!
+3) Dodatkowy punkt w ZDOLNOŚCI PRZYWÓDCZE

Cierpliwy ( +2/+3 )
+2 Nie dajesz się ponieść emocjom. Z łatwością potrafisz wysiedzieć na miejscu i poczekać na to co się ma wydarzyć. Często ludzie są pod wrażeniem twojej niezwykłej cierpliwości i bardzo ci tego zazdroszczą.
+3 Cierpliwość to twoje drugie imię. Kiedy cała grupa twoich towarzyszy nie może ustać i postanawiają iść dalej, ty jako jedyny potrafisz przekonać ich że trzeba jeszcze poczekać. Jesteś bardzo spokojnym człowiekiem i zawsze obraca się to na twoja korzyść.


Dobra pamięć ( +2/+3 )
+2 Twoja głowa jest w stanie zapamiętać wiele informacji. Twoi przyjaciele nie gniewają się o to, że zapomniałeś o ich urodzinach, bo pamiętasz każdą datę. Masz też dobrą pamięć do zapamiętywania twarzy, co jednak jest dość ważną zaletą.
+3 Czy to jest możliwe żeby ludzki umysł potrafił zapamiętać takie szczegóły jak ilość mrówek biegających po mrowisku? Jak widać tak! I ty jesteś świetnym przykładem. Każdy, najmniejszy szczegół zostaje zachowany w twojej głowie. Dlatego ludzie biją się wręcz o ciebie, bo każdy z tobą chce udać się na misje.
+3) Tu możemy od czasu do czasu liczyć na pomoc administracji w postaci przypomnieniu istotnych wiadomości eventowych, fabularnych itp

Empatia ( +1 )
Jesteś w stanie wczuć się emocjonalnie w inne osoby i spojrzeć na świat z ich perspektywy. Możesz odczuwać ból gdy widzisz, że inna osoba cierpi, płakać lub też cieszyć się razem z nią. Wczucie się w inną osobę oraz zrozumienie jej stanowiska jest dość istotne, gdyż dzięki temu możemy udzielić jej pomocy i podjęcia dojrzalszych decyzji będąc świadomi tego co czuje, jednocześnie wciąż mogąc pozostać sobą.

Hojny ( +2 )
Pieniądze i dobra materialne nie są dla ciebie najważniejsze. Lubisz się dzielić i płacić za dobrze wykonaną robotę. Dlatego przyjaciele naprawdę o ciebie dbają, ponieważ nie warto tracić tak hojnego towarzysza jak ty.
Cecha nie tyczy się tylko pieniędzy.

Lojalny ( +2 )
Jesteś oddany swoim swoim wiernym przyjaciołom. Zawsze mogą na ciebie liczyć ponieważ jesteś najbardziej wierną osobą jaką znają. Darzysz ich szczególnym zaufaniem, dlatego masz pewność że się od ciebie nie odwrócą. Twoja uczciwość w kontaktach międzyludzkich jest bardzo wysoka, dlatego dobrze ci się patrzy z oczu.

Mól książkowy ( +2/+3 )
+2 Nad książkami spędzasz o wiele więcej czasu niż inni. Może wydaje się to dziwne, lecz to ty często znajdujesz odpowiedzi na różne zagadki. Masz większe pojęcie na temat różnych dziedzin od pozostałych osób, ponieważ przestudiowałeś w swoim życiu już wiele książek.
+3 Nie możesz oderwać swoich oczu od książek. Cały swój czas poświęcasz na udo skalanie swojej wiedzy. Dzięki temu jesteś bardzo ważnym członkiem drużyny. Nie jest ci obca wiedza o starożytnych językach, Jutsu, runach itd. Znajdziesz odpowiedź na każdą , nawet najtrudniejszą zagadkę. Jesteś po prostu chodzącą encyklopedią.
+3) Dodatkowy punkt w ZGŁĘBIANIE WIEDZY

Odporny na niskie/wysokie temperatury ( +2 )
Twój organizm jest uodporniony na wysokie lub niskie temperatury, dzięki czemu jesteś uodporniony na różne choroby. Potrafisz dłużej wytrzymać w lodowatym lub gorącym miejscu od pozostałych. Nie musisz się martwić przeziębieniem gdyż ciebie to nigdy nie spotka.
+2) Dodatkowy punkt w ODPORNOŚĆ NA NIETYPOWE OBRAŻENIA

Odwaga ( +3 )
Cechujesz się ogromną odwagą. Nie boisz się stanąć przeciwko strasznemu stworzeniu. Strach to dla ciebie zjawisko obce. swoją osobowością potrafisz dodać odwagi swoim przestraszonym towarzyszom, dlatego jesteś bardzo cennym kompanem.
+3) Dodatkowy punkt w ODWAGA

Optymista ( +2 )
Na świat patrzysz z dobrej perspektywy, jesteś pewien że wszystko zakończy się sukcesem. Nie wierzysz w porażkę i dążysz do zwycięstwa. Swoim zachowaniem podnosisz morale swojej drużyny. I nawet jak jesteście w poważnych tarapatach, bez możliwości ucieczki, jesteś pewien że wszystko zakończy się powodzeniem.

Ostrożny ( +1 )
Po ziemi stąpasz z wielką ostrożnością. Nie lecisz do przodu jak głupi, musisz wszystko dokładnie sprawdzić. Twoja drużyna przynajmniej ma pewność że dzięki tobie nie wpadną w żadną pułapkę. Dlatego jesteś bardzo ważnym elementem w składzie każdej kilkuosobowej drużyny.

Otwarty ( +1/+2 )
+1 Nie boisz się głośno komentować i podawać swoich argumentów w dyskusjach. Jesteś świetnym mówcą i masz dar przekonywania. Nie wstydzisz się swoich słów i czynów, ponieważ jesteś bardzo kontaktowym człowiekiem.
+2 Z ogromną łatwością potrafisz podejść do obcej osoby i zacząć rozmawiać z nim nawet o wpływie wulkanów na środowisko. Twoja szczerość i świetna mowa, do tego gestykulacja, powoduje że ludzie lubią z tobą rozmawiać. Jesteś duszą towarzystwa i najbardziej otwartym człowiekiem pod słońcem.

Pewny siebie ( +3 )
Jesteś bardzo pewnym siebie człowiekiem. Uważasz że poradzisz sobie ze wszystkim. Zwykle nie kończy się na słowach ale na czynach również. Dzięki temu budzisz respekt wśród towarzyszących ci osób.
+3) Dodatkowy maksymalny punkt w statystyce ODWAGA

Pomysłowy ( +2/+3 )
+2 Zawsze wymyślisz coś by wydostać się z pasowej sytuacji bo w końcu kto wpadłby na to, że tamta bela może służyć ci jako dźwignia wraz z tamtą cegła...? Twój umysł jest skomplikowany, ale z pewnością owocne, a już na pewno kreatywne projekty z niego się wydostaną!
+3 Jesteś pełen inwencji twórczej! Jako młody i krzepki wynalazca stoi przed Tobą świat otworem bo kto wie na co też za chwile możesz wpaść. Może to zrewolucjonizuje Świat Shinobi, ale i coś więcej... ?
+3) Dodatkowy maksymalny punkt w statystyce ZGŁĘBIANIE WIEDZY

Pracowity ( +2 )
Jesteś sumienna i obowiązkową osobą, która najczęściej bierze więcej zadań od swoich kamratów, chcesz ich wspomóc i uważasz, że podołasz zadaniom i faktycznie, masz racje. Działasz z niezwykłą energią na każdym polu swojego życia, chwilami możesz jednak wydawać się na przemęczonego... ? Nie martw się przyjacielu! To nas motywuje jeszcze bardziej do działania!

Precyzyjny ( +3 )
Zawsze wkładasz dwa razy więcej wysiłku w wykonaniu czynności w przeciwieństwie do swoich towarzyszy to własnie dlatego wszystko co robisz jest dopięte na ostatni guzik. Czy to jest zwyczajny obiadek czy też skrupulatnie wymyślony i wykonany plan na misji - Zawsze dokładnie wszystkiego dopilnujesz. Możesz być uznawany przy tym za drobiazgowego, ale przecież to do Ciebie ostatecznie wszyscy na końcu się zgłaszają.
Dodatkowy maksymalny punkt w statystyce PRECYZJA

Przezorny ( +2 )
Kto jak kto, ale TY byś nie miał zeszłorocznego wydania "Czarodzieja" w tylnej kieszeni spodni? Albo też mapy miejskich kanałów, choć nie mieliście bladego pojęcia, że wasza misja tak się potoczy? Czy to bardziej czy też mniej potrzebne pozornie rzeczy ty z pewnością masz je przy sobie, jesteś przezorny i zabezpieczony na wszelką możliwą ewentualność, chociaż... czasami może to być odrobinę przerażające...
Kto by pomyślał, że to właśnie ty będziesz miał krzesiwo, gdy niezbędne będzie rozpalenie ognia podczas misji. Podobnie z dodatkową parą rękawic w nagłą zamieć itp.

Przyjazny ( +1 )
Z pewnością łatwiej jest z Tobą zawrzeć znajomość, jesteś otwarty i pozytywnie nastawiony do otoczenia jak i każdego napotkanego człowieka, czy to nowo poznanego czy starego przyjaciela. Łatwo też Tobie dotrzeć do nich dzięki czemu zyskujesz o wiele więcej wspaniałych przyjaciół, z którymi możesz dzielić i te smutne chwile i szczęśliwe wspólnie.

Punktualny ( +2 )
Nikt nigdy nie może Ci zarzucić, że przyszedłeś za późno, wolisz być nawet 10 minut przed czasem! Ale spóźnienie jest czarną plamą na twoim życiorysie i czujesz się z tym źle. Nie przeszkadza Ci szybki tryb życia, jesteś do tego przyzwyczajony. Wolisz jednocześnie pić kawę, jeść kanapkę z serem i przekąszać to batonikiem aby tylko nie spóźnić się na wyznaczoną godzinę.

Spostrzegawczy ( +2 )
Nic nie umknie Twojej uwadze! Masz niesamowitego nosa do przeróżnych spraw. Zaczynając od elementów garderoby kończąc na czytaniu między wierszami. Więc Panowie pewnie zorientują się kiedy ich wybranka losu insynuuje na temat ślubu albo dostrzegą zmianę koloru włosów? Nie, drogie Panie, to się nigdy NIE zmieni!

Stanowczy ( +3 )
Nie bierzesz pod uwagę odmowy, w Twoim słowniku nie istnieje słowo NIE... chyba, że to Ty go używasz. Nie ma na Ciebie mocnych, nikt nie przekona Cię do zmiany zdania czy przekonań, bo przecież TY wiesz lepiej? Bardzo klarownie przekazujesz komunikaty drugiej osobie, z góry masz założone pewne plany i nic nie może Ci stanąć na drodze. Trzymasz się Swojego, można powiedzieć, że pod tym względem jesteś dość agresywnym człowiekiem. Może czas na rundkę jogi?
+3) Maksymalna wartość statystyki PERSWAZJA +1

Szczery ( +1 )
Nie owijasz w bawełnę. Twoją ambicją życiową jest mówienie szczerej prawdy, która jest pozytywna, ale w większości przypadkach oddziałuje negatywnie. Powiedzmy sobie szczerze, że ludzie nie są przystosowani do nagich faktów. Często spotykasz się z reakcją niekorzystną dla Twojej osoby, jesteś uważany za chama, nie mającego pojęcia o tym o czym mówisz. Dla innych Twoje uwagi są nie taktowne i wyrażają brak wychowania.
Choć zdarzają się pokorne przypadki, które przystosowują sobie Twoją opinię, ale wytoczą Ci konstruktywną odpowiedź, innymi słowy, są to inteligentni ludzie, na poziomie, którym nie straszna jest krytyka.
Zdarzają się i takie przypadki zdominowane kompletnie przez Twoją wypowiedź, nie pozostaje Ci chyba nic innego poza śmiechem w tej sytuacji...
Ale kto powiedział, że Twoja szczerość musi koniecznie obrażać? Może użycie delikatniejszych słów i ogólniejszych sprawi, że zostaniesz inaczej odebrany? Oh... ale może to przeczy nadal Twojej szczerości?

Szczęściarz ( +1/+2/+3 )
+ 1 Urodziłeś się w kociołku ze złotem na końcu tęczy, wokół którego skacze wesoły skrzat w zielonym wdzianku. Czterolistna koniczyna to dla Ciebie codzienność, pieniądze na ulicy...? Pff, masz już ich miliony z wygranej w lotto.
+ 2 Twoje szczęście nie tylko dotyczy majątku, ale także relacji z innymi ludźmi, często uchodzi Ci się na sucho, jeśli nie zdążysz na czas na ważne spotkanie, albo zapomnisz nauczyć się kolejnej strony run, które akurat przydałyby się w tym momencie, przecież i tak i tak obojętnie jaką drogę obierzesz ani ty, ani Twoja grupa nie traficie w złą stronę póki będą z Tobą!
+ 3 Przelotne romanse? Oczywiście, jeśli chcesz to nawet Britney Czy Justin zawitają w Twoim łóżku. Innymi słowy, jeśli czegoś pragniesz zdobędziesz to bez zbędnego wysiłku obojętnie o co by nie chodziło. W końcu... jesteś dzieckiem szczęścia.
Podobna zasada jak przy pechowcu. W tym przypadku możemy liczyć na taryfę ulgową. Trzeba jednak pamiętać, że MG też człowiek, a kto wie... Może szczęściarz przemieni się w pechowca?

Uczciwy ( +2 )
Nie ważne ile, musisz oddać. Twój głos wewnętrzny nie pozwala Ci spać, jeść, całować się w spokoju. Jesteś do bólu uczciwym człowiek w sprawach między ludzkich oraz w pieniądzach. Nie ominie Cię nawet ta przyjemność zasygnalizowania nauczycielowi, że policzył Ci za dużo punktów i dostałaś/łeś za wysoką ocenę. Czujesz się źle z nierozwiązanymi sprawami, z niedomówieniami, z kłótniami. Jesteś człowiekiem szczerym z własnym sumieniem oraz z sumieniem innych. Na równi stawiasz swoje interesy z innymi. Nie jesteś samolubny, czasami nawet wolisz by to komuś innemu było lepiej niż Tobie, jeśli tylko postąpiłeś uczciwie!
+2) I tu rodzi się mały problem. Masz postąpić wbrew swoim wewnętrznym zasadom? Aby wykonań misję musisz ukraść pieniądze potrzebującej parze? Twoje sumienie nie da Ci z tym żyć, a co gorsza, poziom twojej koncentracji stanowczo spadnie

Wrażliwiec ( +1 )
Twoi znajomi, rodzina i nawet wrogowie wiedzą i są zaopatrzeni w chusteczki, kiedy masz ochotę płakać, w zatyczki do uszu, kiedy masz ochotę krzyczeć, w knebel, kiedy masz ochotę wydrzeć się na nich, a także w kajdanki, aby przywiązać Cię do drzewa i zostawić z seryjnym mordercą w lesie, bo już mają dość Twojej zmiany nastroju uwarunkowanej sytuacjami.
Łatwo się wzruszasz na ckliwych romansach, przerażają Cię horrory, śmieszą komedie, pozostawiając w niepewności dramaty i kryminały. Jesteś człowiekiem z sercem na dłoni! Jesteś bardzo wrażliwy/wa na opinię innych. Jeśli jesteś mężczyzną, szczerze współczuję, musisz często słyszeć za swoimi plecami: "Soooo gaaaaay!".

Wyrozumiały ( +2 )
Będziesz w przyszłości niezastąpionym rodzicem! Kompromis i wyrozumiałość idą ze sobą w parze. Jesteś otwarty na ludzi i przyjmujesz do wiadomości każdy pogląd, nawet krytykę! Nie jest Ci straszna rozmowa z innymi ludźmi. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy może wykorzystać tę cechę na swoją korzyść. Wystarczy być przebiegłym jak lis.

Zorganizowany ( +2 )
Lubisz mieć wszystko poukładane! I w domu, i w życiu, i w garderobie, i wszędzie. Chyba nie ma żadnej rzeczy w Twoim życiu która nie byłaby od początku do końca przemyślana. To nawet podchodzi pod pedantyzm!
Lubisz sprawy jasno określone bo wtedy wiesz na czym stoisz i, wiesz jak ułożyć sobie dzień. Nienawidzisz sytuacji podbramkowych, bo przecież kłóci się to z Twoim planem!
Spontaniczne wypady? Przecież to bzdura. Jak możesz jechać w miejsce zupełnie Ci nie znane bez mapy, bez walizek z symetrycznie odmierzonymi miejscami na ubrania, bez prowiantu, bez praktycznie niczego? W 5 minut nie wymyślisz całej wycieczki! Dlatego właśnie przy swoim perfekcyjnym zorganizowaniu potrzebujesz także czasu.Kwestia balansu -> Mimo wyboru zalet/wad z wieloma dodatkowymi punktami statystyk, na start, możliwe do przypisania jest tylko jeden dodatkowy punkt mimo kilku zalet/wad jakich sobie wybraliśmy (np. Odwaga+Mól książkowy). Kwestia minusów nie ograniczona.

+ Suma punktów nie musi wynosić zero. Jednakże, nie dopuszcza się by wartość zalet przewyższała wartość wad. Odwrotnie jak najbardziej. Wartość wad (np -14), może przewyższać wartość wad (np +12).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://narutostorm.forumpolish.com
 
Wady i Zalety
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NarutoStorm :: Informacje :: Mechanika-
Skocz do: