.
 
IndeksCalendarEventsFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 System Walk

Go down 
AutorWiadomość
Admin

avatar

Liczba postów : 212
Płeć : Female

PisanieTemat: System Walk   Czw Paź 25, 2018 3:29 pm


Cytat :
Słowem wstępu.

Cytat :
Zasady walk to regulamin dotyczący wszystkich, którzy uczestniczą w jakiejkolwiek potyczce na forum. Nieprzestrzeganie ich może pociągnąć za sobą pewne konsekwencje.
Ogólne postanowienia

Cytat :
Zacznijmy może od podziału walk na fabularne oraz niefabularne. Walki fabularne są to pojedynki, które toczą się gdziekolwiek w świecie forum oraz zgodnie z jego fabułą. W walkach tych liczą się wszystkie ograniczenia dotyczące umiejętności ( używanie co 24h, etc. ), a nasza postać może ponieść obrażenia. W obydwu przypadkach ten stan utrzymuje się nawet po zakończeniu pojedynku. Walka niefabularna jest to starcie które toczy się poza światem oraz fabułą forum. Nie liczą się tutaj wyżej wymienione ograniczenia fabularne, a obrażenia które poniesiemy nie dotyczą bezpośrednio naszej postaci i nie działają w żadnym innym wątku. Za walki niefabularne czasem otrzymujemy wynagrodzenie, a za te w fabule mamy możliwość otrzymania nagrody i ewentualny łup od pokonanego przeciwnika.
Zasady walk.

Cytat :
Walki możemy toczyć zarówno z sędzią, jak i bez niego. MG ma prawo odmówić poprowadzenia pojedynku bez podawania konkretnego powodu. Zakazuje się przekupywania bądź skłaniania sędziującego do swoich racji, oraz jakiegokolwiek oszukiwania i nie stosowania się do zasad. W walce bez sędziego w razie nieporozumienia możemy poprosić upoważnioną osobę do rozstrzygnięcia sporu. W tym wypadku będzie to MG bądź Administrator. Gracz nie ma prawa podważać decyzji sędziego, chyba, że jest ona całkowicie absurdalna bądź niezgodna z ustalonymi zasadami. Jeśli jeden z uczestników pojedynku posądza sędziego o stronniczość ma prawo wymienić go na innego. Sędzia zastrzega sobie prawo do rozstrzygnięcia wyniku walki, zawieszenia bądź zakończenia jej przed czasem, oraz ostatecznie do ukarania osoby, która złamała którąkolwiek z zasad.
Przebieg walki.

Cytat :
Każdy post powinien zawierać PRZYNAJMNIEJ 75 słów, jeśli chcemy uzyskać ocenę sędziego. Długość postów nie wpływa na ocenę walki, lecz ich jakość od czasu do czasu może zaważyć o jakiejś sytuacji. Nie może on łamać jakiejkolwiek z wyżej wymienionych, bądź ogólnych zasad forum. Walka odbywa się w kolejności Gracz 1 - Gracz 2 - Sędzia - Gracz 1 - Gracz 2... Jeśli natomiast walczymy bez uczestnictwa MG, będzie to Gracz 1 - Gracz 2 - Gracz 1... W walce nakazuje się stosowania się do statystyk swoich, jak i swojego przeciwnika. Zakazuje się pisania w trybie dokonanym ( unikam twojego ataku etc. ), chyba, że wygląda on w mniej więcej taki sposób : "Twoja zręczność wynosi 3, a moja 7, do tego mam wysoką koncentrację, dlatego udaje mi się uniknąć twojego ataku.", lecz nawet wtedy sędzia ma prawo nie uznać uniku ze względu na inne czynniki. Mimo to lepiej po prostu napisać "... powinno mi się udać uniknąć twojego ataku" niż zawracać sobie głowę. Tury NIE są podzielone na te od ataku, oraz te od obrony. Gracze mają wolną rękę co do wykonywanych przez siebie ruchów, ataków, lub działań obronnych.
Rozpoczęcie walki.

Cytat :
Aby rozpocząć pojedynek niefabularny należy w tym dziale założyć temat o nazwie przykładowej "Adrian vs Kotlety", gdzie zmiennymi są nicki graczy, którzy będą toczyć pojedynek. Dodatkowo do walk z sędzią należy dobrać chętnego MG, który poprowadzi nam ten pojedynek. W pierwszym poście powinno się znaleźć między innymi ukształtowanie terenu oraz działanie naszej postaci. Nie powinien być to ruch rozpoczynający walkę, bo na to czas przyjdzie w następnej kolejce, po określeniu sytuacji przez sędziego lub przybyciu przeciwnika. Walki fabularne odbywają się przez spotkanie 2 graczy w dowolnym miejscu świata gry, gdzie przynajmniej jeden z nich inicjuje walkę. Starcie może odbyć się nawet wtedy, gdy druga osoba nie wykazuje chęci do brudzenia sobie rąk. Tym razem jesteśmy zmuszeni dobrać 1 MG, jeśli samo wydarzenie wpłynie w znacznej mierze na fabułę forum, lecz jeśli nie, nie musimy akceptować sędziego. Walka kończy się, kiedy obie strony, wygrywający gracz, bądź MG tak osądzą.

Administracja zastrzega sobie prawo do zmian zasad walki w dowolnej chwili. Nieznajomość regulaminu NIE zwalnia od jego przestrzegania.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://narutostorm.forumpolish.com
 
System Walk
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NarutoStorm :: Informacje :: Mechanika-
Skocz do: