.
 
IndeksCalendarEventsFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Kessho Ichizoku

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Genin
Genin


Liczba postów : 188
Płeć : Female

PisanieTemat: Kessho Ichizoku   Pią Wrz 28, 2018 12:14 am+ KESSO: To klan, który może przekształcić każdą materię w kryształ: woda, ziemia czy drewno, co czynią te elementy bezużyteczne przeciwko Shouton. W przypadku istot żywych, cele mogą zostać skrystalizowane do poziomu komórkowego, zostać uwięzione tak długo, jak użytkownik sobie tego zażyczy. Członkowie klanu mogą również manipulować istniejącymi kryształami i strukturami krystalicznymi.

+ Uwolnienie Kryształu nie może krystalizować surowej energii ani chakry, ponieważ nie mają one fizycznej masy. Osoby, których kontrola chakry jest ponad przeciętna, mogą przeciwstawić się działaniom technik (co nie zmienia faktu, że to MG decyduje). To samo tyczy się osób, których natura chakry to Raiton bądź Katon. Shouton jest wrażliwy na wysokie fale dźwiękowe.

* POZIOM UMIEJĘTNOŚCI D *  

+ Shōton no Yoroi: Technika uwolnienia kryształu, która pozwala pokryć całe ciało, jak i wybraną jego część, cienką warstwą kryształu. Zbroja chroni od zwykłych ataków fizycznych oraz pozwala wzmocnić własne ataki fizyczne. Wytworzony kryształ jest przeźroczysty, dlatego może być dostrzegalny dla przeciwnika tylko w momencie odbicia od niego światła. Jutsu nie wymaga pieczęci.

+ Shōton: Rokkaku Shuriken Ranbu: To technika uwolnienia kryształu, która pozwala stworzyć broń przypominającą shurikeny. Po złożeniu kilkunastu pieczęci, wokół ciała użytkownika pojawia się obłok chakry, przybierający kolor różowy. Następnie z owej chmury w stronę przeciwnika wystrzeliwują kryształowe shurikeny. Ich wielkość przypomina te standardowe, małe shurikeny. Technika choć wymaga dłuższego przygotowania, same shurikeny lecą dość szybko. Osoba mająca problemy z reakcją i zręcznością, może mieć problem by uniknąć tak podstawowego ataku, jak to.

* POZIOM UMIEJĘTNOŚCI C *  

+ Shōton: Suishō Tō: Szybka technika pozwalająca stworzyć kryształowe ostrze wzdłuż swojego przedramienia. Jutsu przydatne w momencie, gdy użytkownik potrzebuje ostrej broni, a nie ma jej pod ręką. Technika nie wymaga pieczęci, co daje z czasem przewagę w walce. Kryształ jest wytrzymały, więc spokojnie można nim odbić broń białą lub słabsze taijutsu. Za dodatkową chakrę, ostrze można wydłużyć o niecałe 22 cm, gdy początkowa długość, to 27 cm.

+ Shōton: Kyodai Rokkaku Shuriken: Po stworzeniu jednej pieczęci, dowolną ręką, użytkownik jest w stanie stworzyć kryształowy shuriken, który swoimi rozmiarami może osiągnąć nawet średnicę 0.5 metrów. Wizualnie przypomina on płatek  śniegu. Leci on bezpośrednio we wroga w linii prostej, chyba  że użytkownik zakrzywi jakoś jego tor lotu. Mimo ostrych jak brzytwa krawędzi, technika ma problem by przebić się przez grubsze pancerze. Na potrzeby sytuacji, można stworzyć więcej, niż jeden shuriken.

+ Shōton: Kurenai no Kajitsu: Defensywna technika użytkowników uwolnienia kryształu. Polega ona na stworzeniu kryształowej kopuły wokół swojego ciała. Sama kopuła jest bardzo wytrzymała i może być solidną ochroną nawet przed silniejszymi technikami. Zdarza się, ze użytkownicy kryształu tworzą kopułę wokół innych shinobi. Jest to jednak mało efektywne, ponieważ twór łatwo jest zniszczyć od środka. Kopuła jednakże staje się coraz słabsza wraz z osłabieniem energii witalnej użytkownika.

+ Shōton: Tōgoku no kurisutaru: Bardzo prosta technika. W krótkiej chwili użytkownik kryształu wykonuje kilka pieczęci jedną ręką, a po nich łączy dłonie wewnętrzną stroną. Zaraz po tym wykonuje proste machnięcia rękoma do tyłu po łuku, a przedmioty, robaki, shurikeny, wszystko co chcemy niewielkiej wielkości w zasięgu techniki łapiemy w niesamowicie twardy kryształ, który trzeba się nieźle natrudzić, żeby rozwalić. Technika ta oczywiście też jest bardzo przydatna w sytuacji, kiedy chcemy zamknąć w krysztale jakiś pojedynczy mały przedmiot, bo na przykład obawiamy się, iż może się stłuc, zabrudzić czy coś w tym stylu. Kryształ pęka podczas rozwalenia, bądź wraz ze śmiercią użytkownika.

* POZIOM UMIEJĘTNOŚCI B *  

+ Shōton: Omiwatari no Jutsu:  Ofensywna technika użytkowników uwolnienia kryształu. Po przyłożeniu rąk do powierzchni (jutsu możliwe do wykonania nawet na wodzie) z ziemi zaczynają wyrastać kryształowe kolce różnej wielkości, które następnie mknął w kierunku przeciwnika. Zasięg techniki wynosi 20 metrów, dodatkowo kolce mogą poruszać się tylko w linii prostej. Jutsu bardzo podobne do Sawarabi no Mai klanu Kaguya, nie jest jednak tak obszerne i śmiercionośne.

+ Shōton:  Kyanpu no kurisutaruu: Bardzo silne jutsu defensywne użytkowników uwolnienia kryształu. Polega ono na stworzeniu wielkich rozmiarów – nawet 20x20 metrów – ściany z kryształów, która sama się regeneruje pobierając wilgoć z powietrza. Sprawia to, iż zniszczenie ściany jest niezwykle trudne, a w pojedynkę czasami wręcz niemożliwe.

+ Shōton: Hashō Kōryū: Użytkownik krystalizuje powietrze na obszarze wokół siebie, by następnie zamienić je w smoka. Smok może być używany zarówno jako środek podróży jak i do ataku. Bardziej zaawansowani shinobi są w stanie stworzyć kilka stworzeń na raz, jednocześnie kontrolując je wszystkie.

+ Suishō Bunshin no Jutsu: Shinobi po złożeniu kilku pieczęci tworzy nefrytowe lustro wielkości 2x2 metry, z którego następnie może wyprodukować kryształowe klony. Repliki są bardzo wytrzymałe i zwykłe uderzenie nie powoduje ich zniknięcia. Sama technika mało przydatna na polu bitwa z racji długości powstawania klonów.

+ Shōton: Suishōheki Hachi no Jin: Kolejna technika, której użytkownicy uwolnienia kryształu używają do unieruchomienia wroga. Tym razem do stworzenia więzienia z kryształu wymagana jest duża ilość chakry, ponieważ stworzona bariera jest ogromnych rozmiarów. Można w niej uwięzić nawet ogoniastą bestię (tylko na chwilę).

* POZIOM UMIEJĘTNOŚCI A *  

+  Shōton: Suishō Meikyū no Jutsu: Jedna z najbardziej zaawansowanych technik użytkowników uwolnienia kryształu. Po wykonaniu jednej pieczęci shinobi tworzy w ziemi kryształowe kwiaty, które są rozrzucone po dużym terenie. Następnie kwiaty, zwiększając swoją objętość tworzą kryształowy, zamknięty labirynt. Ludzie znajdujący się w środku nie są w stanie zorientować się, kiedy trafili w pułapkę. Powstają różnego rodzaju lustrzane drogi i odbicia, co utrudnia ucieczkę na zewnątrz. Dodatkowo cały labirynt jest bardzo trudno zniszczyć. Zwykła, punktowa technika nie zadziała z racji rozchodzenia się fali uderzeniowej po całej kopule labiryntu. Najefektywniejszym sposobem na wydostanie się na zewnątrz jest bardzo silne, obszarowe jutsu.

+ Shōton: Kesshō Gokakurō: Niezwykle śmiercionośne jutsu uwolnienia kryształu. Użytkownik jest w stanie wytworzyć kryształowe więzienie, które okala swój cel od stóp do głowy. Pokrycie całego ciała kryształem jest naprawdę szybkie i bez odpowiedniej reakcji ciężko jest wydostać się z tej pułapki. Wadą techniki jest to, że poruszający się cel raczej zawsze uniknie ataku. Bardziej doświadczeni shinobi również stojąc w miejscu, dzięki drganiom ziemi, będą w stanie uniknąć ataku.

+ Shōton: Seichō suru kurisutaru: Jutsu służące do ciągłego atakowania wroga. Użytkownik tworzy pod przeciwnikiem kryształowy kolec, który następnie rozrasta się w różnego rodzaju kryształowe gałęzie i kolce. Powstałe rozgałęźniki co chwila atakują i są bazą do kolejnych, nowych kryształowych cierni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://narutostorm.forumpolish.com
 
Kessho Ichizoku
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NarutoStorm :: Informacje :: Ichizoku :: Kesshō [0/∞]-
Skocz do: